Powiatowy Urząd Pracy w Sławnie informuje o realizacji projektu:
Aktywizacja osób pozostających bez pracy w wieku 30 lat i więcej, w szczególności znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie sławieńskim (VI)
Aktywizacja osób pozostających bez pracy w wieku 30 lat i więcej, w szczególności znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie sławieńskim (VI)
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa VI Rynek pracy, Działanie 6.5 Kompleksowe wsparcie głównie dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo, zwłaszcza znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy obejmujące pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy oraz działania na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Całkowita wartość projektu: 9 068 156,89 PLN:
środki wspólnotowe (EFS) – 7 707 933,29 PLN,
wkład krajowy (Fundusz Pracy) – 1 360 223,60 PLN.
Okres realizacji projektu: 01.01.2020 r. – 31.12.2022 r.
Cel projektu - zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 30 lat
i więcej znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie sławieńskim.
Grupa docelowa – osoby w wieku 30 lat i więcej zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sławnie, znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj.:
i więcej znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie sławieńskim.
Grupa docelowa – osoby w wieku 30 lat i więcej zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sławnie, znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj.:
- osoby w wieku 50 lat i więcej,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby o niskich kwalifikacjach tj.: osoby posiadające wykształcenie na poziomie do ISCED 3 (niepełne podstawowe, podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe, średnie ogólnokształcące, średnie zawodowe, średnie branżowe, zasadnicze branżowe).
osoby długotrwale bezrobotne tj.: osoby bezrobotne nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy; (należy brać pod uwagę również okres bezpośrednio przed rejestracją w PUP, w którym osoba nie pracowała).
W ramach projektu uczestnicy obligatoryjnie zostaną objęci:
- Indywidualnym Planem Działania oraz poradnictwem zawodowym lub pośrednictwem pracy
- Staże - rekrutacja ciągła,
- Szkolenia (indywidualne/grupowe)- rekrutacja ciągła,
- Przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, poprzedzone szkoleniem „ABC Przedsiębiorczości"- terminy naborów są zamieszczane na stronie slawno.praca.gov.pl- Aktualności,
- Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy- terminy naborów wniosków są zamieszczane na stronie slawno.praca.gov.pl- Aktualności.
- Prace interwencyjne- rekrutacja ciągła.
Nabór uczestników do projektu prowadzony jest w sposób ciągły (pracodawcy składają w PUP wnioski o zorganizowanie staży, prac interwencyjnych. Osoby chcące odbyć szkolenie zawodowe (kończące się uzyskaniem kwalifikacji lub nabyciem kompetencji) mogą zgłaszać chęć udziału w szkoleniu; Na stronie internetowej: slawno.praca.gov.pl ogłaszane będą m.in. terminy naboru wniosków dot. jednorazowych środków
na podjęcie działalności gospodarczej, refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanej osoby bezrobotnej oraz nabór uczestników
na organizowane szkolenia grupowe.
Głównym rezultatem projektu będzie podjęcie zatrudnienia/ rozpoczęcie działalności gospodarczej na własny rachunek przez co najmniej 45% uczestników projektu, w okresie do 4 tygodni od zakończenia udziału w projekcie. Co najmniej 31 % uczestników nabędzie kompetencje lub uzyska kwalifikacje zawodowe potwierdzone dokumentem w rozumieniu Wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020.
Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie można uzyskać
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sławnie,
ul. Sempołowskiej 2a, 76-100 Sławno:
Dział Programów i Statystyki (pok. 96) tel. 59 810-02-08
Centrum Aktywizacji Zawodowej (II piętro) tel. 59 810-72-91:
Staże- pok. 91;
Szkolenia- pok. 87a;
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej- pok. 87;
Wyposażenie/ doposażenie stanowiska pracy- pok. 87.
oraz w Filii w Darłowie ul. Wieniawskiego 19c, 76-150 Darłowo,
tel. 94 314-67-72.
Staże- pok. 3;
Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej- pok.3;
Wyposażenie/ doposażenie stanowiska pracy - pok. 3;
Szkolenia- pok. 2.
Zainteresowanych pracodawców oraz osoby bezrobotne zapraszamy
do współpracy/udziału w projekcie.
Aktualizacja z dn. 05.08.2022 r.